Основните принципи на морковите

Как да отглеждаме и кога да събираме семена от цвекло: Ръководство стъпка по стъпка и важни съвети

Как работим Истории на клиенти Въпроси и отговори Решения за теб

Начало/Храна и здраве/Здравословно хранене/Лечебните свойства на морковите

Морковите принадлежат към семейство сенникоцветни, термин произлизащ от приличащото на чадърче съцветие на растенията от този род. Ще откриете папратоподобни листа като на моркова в растенията от същото семейство например копъра, магданоза, резенето и анасона.

Ако изтръгнете корена на див морков ще откриете дълга влакнеста грудка. Ако я разчупите ще усетите познатия аромат на морков.

Морковите са силен на вкус, полезен, траен и добър за съхранение зеленчук.

Други антиоксиданти, които се съдържат в този зеленчук са алфа-каротин, лутеин, кафеена киселина, кумарова киселина, ферулинова киселина и антоцианидини.

За да се получи добър здравословен ефект е добре да се консумират сурови моркови.

Оказва се, че първоначално морковите не са морковите притежавали добре познатия ни днес оранжев цвят. Или по-скоро – не той е бил основният.

Зеленчуци: Зелен фасул, звънец, дълъг пипер, патладжан, краставица, домат, артишок, тиквички, тученица, черноок грах, бамя.

Познати с полезното си действие срещу ултравиолетовата радиация, морковите имат важно значение и при лечението на сърдечносъдови заболявания и при превенцията на инсулта, като средство за защита от инфекции при рани и белези, за защита на детската кожа, за прочистване на дебелото черво и промиване на токсините.

После подредете плътно няколко немити моркови в найлонова плик с цип, изведете въздуха от него и го сложете за съхранение в най-охладнената част на хладилника.

Свързани статии Смути – тайната на Дженифър Гарнър за перфектна форма

Такива ползи за здравето се приписват на състава на протеини, витамини, липиди, минерали, аминокиселини и микроелементи на кефира.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Основните принципи на морковите”

Leave a Reply

Gravatar